
Jedná se pravděpodobně o jednu z nejambicióznějších a nejsložitějších vědeckých spoluprací v historii. Mezinárodní termonukleární experimentální reaktor (ITER) se staví na ploše 180 hektarů v jižní Francii. Tato spolupráce sdružuje 35 zemí, které se snaží dokázat, že energie z jaderné fúze může být praktickým a fakticky neomezeným zdrojem energie bez emisí uhlíku. Srdcem tohoto projektu je největší tokamak na světě.
Inženýři využívají 4D vizualizaci a konstrukční plánování, aby se vypořádali se složitostí sestavení tokamaku ITER. Digitální dvojče je v podstatě živá, dýchající replika fyzického projektu – aktualizovaná v reálném čase. Když to zkombinujete s 4D plánováním – přidáte časový rozměr – nevidíte jen to, jak projekt vypadá, ale vidíte, jak se bude stavět, krok za krokem. V projektu ITER, kde jde o čas a přehlednost, je tato technologie neocenitelná.
V ITER se staly zásadními nástroje Bentley pro digitální dvojče a 4D plánování, zejména software SYNCHRO, a umožňují inženýrům simulovat, zdokonalovat a realizovat proces výstavby s větší jasností a předvídavostí. Složitost projektu ITER však přiměla Bentley vyvinout své 4D nástroje tak, aby překonaly všechny dosavadní možnosti, což vedlo k průlomu v oblasti vizualizace.
Přečtěte si více o tom, jak se posouvají hranice digitální reality na další úroveň.