
Společnost Siemens dlouhodobě patří k celosvětovým lídrům mezi tvůrci a dodavateli výrobních informačních systémů. Tento průmyslový a technologický gigant úspěšně rozvíjí strategii vývoje specifických, na míru vyvíjených řešení pro vybrané průmyslové segmenty, založených na principu komplexní digitalizace propojující podnikové procesy od návrhu produktu, přes jeho výrobu až k dodávce zákazníkům. Portfolio řešení společnosti Siemens pro komplexní správu výrobních operací, označované jako MOM – Manufacturing Operation Management tvoří široká paleta systémů pro plánování, řízení, monitoring a vyhodnocování výroby a kvality.
Siemens nově od letošního roku toto integrované portfolio výrobních systémů prezentuje pod jednotným názvem Opcenter. Páteřním systémem nejen celého řešení MOM, ale ve své podstatě každého moderního výrobního podniku je MES systém. Zákazníkům je v současnosti k dispozici několik specifických MES řešení respektujících typ jejich výroby. Mezi nimi mohou zvolit například MES systémy pro diskrétní, opakovanou nebo procesní výrobu.
S přihlédnutím ke struktuře domácího průmyslu má pro české firmy velký potenciál řešení Siemens Opcenter Execution Discrete (dříve označované jako Siemens SIMATIC IT UA). Tento MES systém je určen primárně výrobcům v leteckém, automobilovém a strojírenském průmyslu. Jeho uživatelé čerpají výhody specializované „out-of-the box“ funkcionality, ať už se jedná o komplexní montážní a dílenské prostředí (vysoká složitost při nízkém objemu výroby) nebo o opakovanou, velkoobjemovou výrobu s vysokým stupněm automatizace.
Pro zájemce o tento špičkový výrobní informační systém, připravila společnost Siemens webinář, na které se účastníci ve čtvrtek 12. září 2019 seznámí s architekturou řešení a praktickými ukázkami formou demonstrace na živém systému. Cílem webináře je představit MES systém Siemens Opcenter Execution Discrete tak, aby si zájemci udělali ucelenou představu, jak by toto řešení pomohlo zefektivnit správu jejich výrobních operací, jak jim umožní získat kontrolu nad celým procesem výroby, řízením kvality, pokročilým plánováním i komunikaci se stroji a automatizačními systémy ve výrobě, tak aby celý výrobní proces dokázal pružně a rychle reagovat na změny v poptávce, designu produktů, výrobních událostí nebo v technologiích. Vše v reálném čase, bez papírů a v souladu s ostatními kritickými podnikovými systémy.
Registrace na webinář je možná zde.
Autorem článku je Pavel Roub, MOM Portfolio Development, Siemens Industry Software.