
Společnost Dr. Heinrich Schneider Messtechnik představuje nový měřicí a vyhodnocovací software Saphir QD a novou výrobní řadu projektorů. V případě produktu Saphir QD lze hovořit o měřicí technologii verze 4.0 – v souladu s projektem špičkových technologií německé spolkové vlády Průmysl 4.0, neboť obrobek sám o sobě je nositelem informací, zcela bez nutnosti použití čipu RFID. Nová výrobní řada projektorů představuje úplnou vývojovou novinku se zaměřením na modulární stavebnicový systém. Zákazník může základní zařízení, které lze používat také bez dalšího příslušenství, rozšířit až na vysoce přesný měřicí projektor podle svých individuálních požadavků.
Měření se softwarem Saphir QD jsou snadná. Stačí zapnout měřicí přístroj a po několika kliknutích software počká na díl, který lze vložit do prostoru měření bez potřeby jeho vyrovnání. Jakmile ruka opustí obrazové pole, spustí se rozpoznávání dílu a proběhne měření tak, aby živý obraz překryla zpráva včetně grafického protokolu s barevnou identifikací (zelená = v pořádku a červená = není v pořádku) měřených prvků. Díly je možné vkládat dokonce zrcadlově obráceně - přesto dojde k rozpoznání dílu a provedení měření.
Vedle možnosti měření jednotlivého dílu vývojoví pracovníci společnosti Schneider Messtechnik do nového softwaru působivě integrovali také možnost současného měření několika totožných dílů (MMi = vícenásobné měření totožných), ale také různých dílů (MMd = vícenásobné měření různých). Řízení není nutno poskytnout předem informaci o tom, kolik dílů bude proměřováno. Počet se může mezi jednotlivými měřeními lišit. Software nasnímá všechny díly, které se nacházejí v prostoru měření.
Vedle rychlosti měření se odborníci ze společnosti Schneider Messtechnik při vývoji produktu Saphir QD zaměřili také na vytváření programů. Pokud po vložení neexistuje pro díl program, dojde k okamžitému rozpoznání jeho obrysu.
Software automaticky vyhledá těžiště a provede vyrovnání. Po označení měřených míst kótovacími šipkami dojde automaticky k aplikaci měření dílu. Alternativně lze tuto práci zcela přenechat softwaru. Nasnímá všechny měřitelné body a zahrne je do programu měření.
Seznam volitelných možností nové výrobní řady vertikálních projektorů je stejně rozsáhlý, jako různorodý. Mimo jiné lze volit mezi:
- 2 průměry obrazovky (300 a 360 mm)
- 4 telecentrickými objektivy (10x/20x/50x/100x)
- pevným objektivem nebo revolverem s objektivy s 2 nebo 3 pozicemi
- ručním snímání měřeného bodu, automatickým snímačem hran nebo kamerou
- jako vyhodnocovací jednotku lze použít 2osý digitální ukazatel, měřicí software M2 (snímač hran) nebo měřicí software M3 (kamera)
- osvětlením dopadajícím světlem s pomocí vysoce výkonných LED pro každý objektiv
- měřicím stolem s upevňovacím závitem nebo T drážkami
- měřicím stolem s možností rychlého přestavení nebo bez něj
- pootočením matnice s digitalizací nebo bez ní
- měřicími stoly s dráhou měření od 200 x 100 mm do 500 x 200 mm
Jedním z klíčových bodů při vývoji nové výrobní řady projektorů byl přechod na moderní a efektivní nasvícení obrobku. Díky vysoce výkonným LED pro dopadající a procházející světlo bylo dosaženo do dnešní doby nebývalé kvality nasvícení a snížení spotřeby energie. Při vývoji obou nových produktů stála v popředí přání a očekávání zákazníků. Ve Schneider Messtechniku jsou přesvědčeni, že nová výrobní řada projektorů a softwaru Saphir QD vzbudí velkou pozornost.