
Opel Signum 2.2 DIRECT byl vyhlášen nejekologičtějším autem s benzínovým pohonem a nový Opel Astra, u kterého bylo nutno vzhledem k poptávce zvýšit výrobu, je považován za auto třídy „compact“ s nejméně klesající hodnotou. Opel se opírá o digitální vývoj produktu a v dlouhodobém časovém horizontu se zaměřil na jeho úplné využití, což by umožňovalo před začátkem výroby vytvořit pouze jeden prototyp. Podle Dr. Markuse Merkela a Rolanda Hierolda z oddělení Informačních systémů a služeb Mezinárodního Centra Technického Vývoje společnosti Adam Opel se značka Opel k tomuto cíli značně přiblížila.
Společnost Opel nejdříve integrovala konstrukční a výrobní aplikace. Nyní se firma pomocí NX a NX digitálních simulací snaží o propojení návrhu a analýz pro vyšší výkon a efektivitu konstrukčních návrhů.
Simulace ovlivňuje konstrukci
V současné době přibližně 80 konstruktérů využívá systémy NX Scenario – Structures a NX Scenario – Motion při běžné konstrukční činnosti. Těm byla v rámci školení předvedena síla NX Scenario modulů. Školení se osvědčilo, zajistilo zvýšení celkové produktivity, odstranilo hranice mezi konstruktérem a analytikem a pomohlo usměrnit požadované změny v pracovním procesu. Nástroje NX Scenario v kombinaci s NX konstrukčním systémem skýtají konstruktérům komplexní řešení umožňující vyhodnocení kvality konstrukčního návrhu v průběhu vývoje a přímo na jejich pracovišti.
Předzpracování, vyřešení problému a závěrečné úpravy zaberou zpravidla méně než jeden den. Jelikož se jedná o způsob, který je rychlejší než způsob předchozí, kdy byly analýzy prováděný pouze specialisty, lze nyní v ušetřeném čase vyhodnotit více konstrukčních alternativ a najít opravdu nejlepší řešení. Teamcenter se stará o správu dat a o přesné monitorování jejich vícenásobného zpracování.
Více zde.