
„Jsem přesvědčen, že ve škole by měli studenti přicházet do styku s moderními technologiemi. V opačném případě nejsou v průmyslu žádaní a tedy při nástupu do nového zaměstnání značně handicapovaní,“ říká ředitel školy Ing.Petr Dobrkovský.
„Ještě zhruba před osmi lety výuka ve škole probíhala na starších počítačích s procesory Intel 386 a 486 s použitím systému Microstation, což nebylo z hlediska výuky konstrukce pro strojírenský průmysl ani tehdy zcela vyhovující. Postupnými kroky se během čtyř let podařilo vybavit školu více než 30 výkonnými počítači a stejným počtem licencí systému CATIA. Loni škola navíc získala CNC frézku pro výukové účely, aby studenti v rámci studia mohli projít téměř celým procesem vzniku nového výrobku - od návrhu na počítači až po jeho fyzickou realizaci,“ upřesňuje Ing. Jiří Honzejk, vedoucí oddělení PLM společnosti gedas. Kromě hardwaru a softwaru společnost gedas škole zdarma poskytuje školení lektorů, kteří vyučují systém CATIA, a pravidelné konzultace a metodickou podporou při mimoškolních aktivitách studentů, jako je například speciální kroužek pro studenty se zájmem o počítačem podporovanou konstrukci. Z témat probíraných v rámci těchto mimoškolních aktivit se stávají témata praktických maturitních zkoušek.
Konkrétním výsledkem spolupráce v letošním roce je společná práce pěti studentů čtvrtého ročníku na konstrukčním zpracování vozítka pro závody ve spotřebě pohonných hmot Shell Ecomaraton.