Vý­rob­ce hard­wa­ru pro adi­tiv­ní vý­ro­bu (AM) Nexa­3D ne­dáv­no za­slal svým zá­kaz­ní­kům ozná­me­ní, že ome­zu­je vý­ro­bu. Ve zprá­vě se mimo jiné uvádí, že již osm let je Nexa­3D hrdá na to, že může trans­for­mo­vat adi­tiv­ní vý­ro­bu po­mo­cí svých ul­tra­rych­lých ře­še­ní 3D tisku. Bo­hu­žel, stej­ně jako mnoho dal­ších v tomto od­vět­ví, če­li­la vý­znam­ným pro­blé­mům s fi­nan­co­vá­ním, které jí zne­mož­ni­ly po­kra­čo­vat v čin­nos­ti v sou­čas­né po­do­bě, a Nexa­3D proto pod­nik­la ne­zbyt­né kroky k ome­ze­ní čin­nos­ti.

„Scale back“ na­zna­ču­je sní­že­ní počtu za­měst­nan­ců a po­kra­čo­vá­ní v efek­tiv­něj­ším pro­vo­zu, ale spo­leč­nost ve stej­né zprá­vě také uvádí, že ak­tiv­ně pra­cu­je na ře­še­ních pro ser­vis a spo­třeb­ní ma­te­ri­ál, aby umož­ni­la kon­ti­nu­i­tu pro­vo­zu zá­kaz­ní­ků, ale sa­mo­zřej­mě ne­mů­že po­skyt­nout žádné zá­ru­ky.

V lednu le­toš­ní­ho roku Nexa­3D kou­pi­la firmu Es­sen­ti­um, která vy­ví­jí a pro­dá­vá vy­so­ko­rych­lost­ní ex­truz­ní (HSE) 3D tis­kár­ny a ma­te­ri­á­ly. V té době Avi Re­i­chen­tal, spo­luza­kla­da­tel, před­se­da před­sta­ven­stva a ge­ne­rál­ní ře­di­tel Nexa­3D, uvedl, že tato akvi­zi­ce je více než jen stra­te­gic­ký krok. Je to důkaz spo­leč­né vize obou firem roz­ví­jet ino­va­ce a po­sky­to­vat ře­še­ní, která nově de­fi­nu­jí vý­rob­ní mož­nos­ti 3D tisku.

Ještě v červ­nu uved­la Nexa­3D na trh nový stroj Xyon, který tisk­ne po­mo­cí plas­to­vých vlá­ken pl­ně­ných uh­lí­ko­vý­mi vlák­ny. Nexa­3D na­bí­zí stro­je, které mohou tisk­nout z ter­mo­plas­tů, kovů, prys­ky­řic a vlá­ken.