Caracol, poskytovatel velkoformátové aditivní výroby (LFAM), představuje na veletrhu Formnext (stánek C101, hala 12.1) robotickou platformu Vipra AM, jejímž cílem je změnit způsob výroby velkoformátových kovových součástí. Vipra AM je navržena tak, aby zvládla nejnáročnější aplikace od leteckého průmyslu po energetiku, od námořnictví po stavebnictví. Jste připraveni na další krok s LFAM?
Přijďte od 19. do 22. listopadu oslavit tento milník na stánek C101 – hala 12.1 na veletrhu Formnext ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo) s týmem Caracolu.
Vipra AM je robotická platforma pro velkoplošné přímé nanášení hmoty, která využívá procesy aditivní výroby pomocí elektrického oblouku, vyvinutá do podoby hardwarového, softwarového a automatizačního systému na klíč. Platforma byla vytvořena s cílem rozšířit možnosti LFAM na celou řadu aplikací.
Caracol představuje dvě nové konfigurace Vipry:
- Vipra XQ (Extreme Quality) využívá technologii Plasma Arc Deposition k výrobě dílů s vysokou přesností a kvalitou. Je nejvhodnější pro aplikace, které vyžadují pevnost a přesnost, a dokáže zpracovávat širokou škálu kovů, včetně nerezových ocelí a titanových slitin. Systém je určen pro velkoplošné díly s vysokou pevností a integritou pro odvětví, jako je letectví a energetika.
- Vipra XP (Extreme Productivity) je zaměřena na maximalizaci produktivity, minimalizaci provozních nákladů ve výrobním procesu složitých velkých kovových projektů. Díky své propustnosti a schopnosti tisknout i na materiály na bázi hliníku a niklu je systém podle společnosti Caracol ideální pro díly, u nichž jsou kritické dodací lhůty a nízká hmotnost.
Vipra AM byla zkonstruována pro úspěšnou výrobu vyspělých aplikací, jako jsou nosné hotové díly, lehké konstrukce, vysokoteplotní a vysoce odolné autoklávové a vytvrzovací formy, opláštění, opravy a náhradní díly na vyžádání.