
Aditivní výroba otevřela zcela nový svět svobody návrhu a umožnila vyrábět složité díly, které nabízejí průlomové úrovně výkonu. Tato složitost však vytváří úzká místa v celém procesu vývoje výrobku – od návrhu až po výrobu. V posledních několika letech nToplogy úzce spolupracovala s předními průmyslovými podniky v odvětvích letectví, energetiky, mobility a zdravotnictví na vývoji souboru nových produktových schopností.
Tyto jim umožňují dosáhnout nových inovací a posunout jejich aplikace AM do běžné výroby.
Nyní nToplogy představuje nTop 4, další velkou verzi svého softwaru, která byla vytvořena speciálně pro využití rozsáhlých konstrukčních možností, jež umožňuje aditivní výroba. nTop 4 umožní ještě rychleji uvádět na trh novou generaci výrobků.
S rozvojem technologie AM se zvyšuje i náročnost problémů, které se konstruktéři snaží řešit. Vytvořit složitou geometrii je snadné, ale úspěšná přeměna této geometrie na vysoce technicky propracované díly ve výrobní kvalitě vyžaduje mnohem více. Svoboda návrhu, kterou AM umožňuje, ve spojení se složitými technickými požadavky způsobuje, že navrhovat tyto typy dílů ručně je nepraktické nebo dokonce nemožné. Bez možnosti plně využít konstrukční prostor nechávají konstruktéři na stole výkon v aplikacích, kde na výkonu záleží nejvíce.
V tradičním CADu by se mohlo jednat o parametrický náčrt několika klíčových proměnných návrhu – ale jak parametrizovat geometrii, kde lze optimalizovat každý bod v prostoru?
V nTopu 4 je zavedena nová funkčnost nazvaná Field Optimization, což je víceobjektová, vícerozměrná a uzavřená optimalizační schopnost, která představuje efektivnější a účinnější způsob navrhování složitých, vysoce výkonných dílů. Tento přístup se opírá o novou kombinaci naší technologie implicitního modelování, přístupu Field-Driven Design a zobecnění našeho stávajícího rámce pro optimalizaci topologie. Tato nová schopnost umožňuje konstruktérům soustředit se na zadání konstrukčního záměru a požadavků na díl a zároveň nechat software automaticky určit složité geometrické detaily, jako je rozložení mřížek, tloušťky stěn, vzory žeber a/nebo další prostorově proměnlivé parametry.
Kompletní obsáhlé oznámení nového softwaru najdete na blogu nToplogy.