
Inženýři Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN nedávno dosáhli bezprecedentního chlazení na -40˚C v extrémně omezeném prostoru fotonového detektoru Velkého hadronového urychlovače (LHC). Jednalo se o složitý problém, který bylo možné vyřešit pouze aditivní výrobou a který povede ke zlepšení detekce částic.
Jak se ale CERN dostal od teoreticky dokonalého návrhu k reálným dílům, které odpovídají přísným specifikacím? Zjistěte více o návrzích dynamiky tekutin a vylepšeních výkonu, které jsou možné díky aditivní výrobě (AM), aby se zlepšil výkon, spolehlivost a ekonomika, včetně:
Chladicích systémů
Výměníků tepla
Pohonných systémů
Rozdělovačů
Mikrofluidních zařízení a dalších...
3D tisk skutečně přináší nové možnosti, které vás mohou opravdu posunout. Z několika možných společností si v CERNu vybrali 3D Systems, protože tamní inženýři byli schopni skutečně přetvořit návrh v něco, co by se dalo vyrobit.
Stáhněte si elektronickou knihu – Advanced Manufacturing for Optimized Fluid Dynamics (Vyspělá výroba pro optimalizovanou dynamiku tekutin) – a zjistěte, jak CERN a další organizace využily AM k dosažení nové úrovně výkonu.