Společnosti Skeleton Technologies a Siemens se dohodly na rozsáhlém technologickém partnerství, jehož cílem je vyvinout, naplánovat a realizovat plně automatizovanou digitální výrobní technologii pro výrobu superkondenzátorů v Německu. Výrobní linka bude použita v nové továrně Skeleton v Markranstädtu u Lipska a v rámci pětiletého projektu pomůže snížit výrobní náklady o přibližně 90 %.
Cílem spolupráce je dosáhnout digitalizace celého hodnotového řetězce Skeletonu – od návrhu superkondenzátorových článků až po výrobu a služby – a rozšířit ji na výrobu superkondenzátorů nové generace. Siemens to podpoří svým komplexním portfoliem Digital Enterprise a know-how v oblasti průmyslové výroby bateriových článků. Kromě toho se plánuje další rozšíření obchodních vztahů mezi oběma společnostmi.
- Siemens podporuje Skeleton jako technologický partner při rozšiřování a rozšiřování výroby superkondenzátorových článků
- Skeleton plánuje novou továrnu na superkondenzátory v Markranstädtu u Lipska – zahájení výroby v roce 2024
- Společný vývoj plně automatizované výrobní linky pro novou výrobu
- Digitalizace celého hodnotového řetězce
Superkondenzátorové systémy pro ukládání energie společnosti Skeleton se používají v automobilovém průmyslu, dopravě, rozvodných sítích a v průmyslu a jsou navrženy zejména tak, aby pomáhaly snižovat emise CO2 a šetřit energii. Díky patentované „technologii zakřiveného grafenu“, vodivému uhlíkovému grafenu, jsou ultrakapsle společnosti Skeleton schopny se krátkodobě nabíjet a zároveň absorbovat energii, například při brzdění. Pomáhají zlepšovat kvalitu napájení a chránit zařízení a infrastrukturu tím, že snižují kolísání napájení.
Nová továrna na novou generaci superkondenzátorových článků v Markranstädtu má zahájit výrobu v roce 2024 a vyrábět až dvanáct milionů článků ročně. Stavba bude probíhat ve dvou fázích, přičemž druhá fáze bude dokončena v roce 2025. Továrna bude mít čtyřicetkrát větší rozsah výroby než současný výrobní závod Skeletonu v Großröhrsdorfu. Očekává se, že vytvoří 240 pracovních míst.