
Společnost AV Engineering uspořádala po delší pomlce svou 31. vzdělávací konferenci SUPro v hotelu Jezerka na Seči. Hlavním tématem konference bylo představení nových myšlenek, směrů a technologií v oblasti návrhu, výroby, provozu a servisu strojírenských výrobků a zařízení, a to v prostředí a s podporou softwarů od společnosti PTC.
Neméně důležitým cílem setkání bylo také propojení účastníků – odborníků z různých oblastí českého průmyslu a vzájemné sdílení zkušeností.
2 dny, 14 přednášek, 9 školení, 22 řečníků, 205 účastníků a nespočet interakcí
Konferencí provázel přítomné moderátor Lukáš Smelík, novinář a organizátor konferencí. Přítomné přivítal také obchodní ředitel Pavel Hrubý, který hovořil o pohledu a získaných zkušeností AV Engineeringem s digitalizací v českém strojírenství.
První část setkání byla již tradičně věnována představení nejnovější verze konstrukčního softwaru Creo, letos s pořadovým číslem 9.0. Ve své přednášce se Radovan Míček, Luděk Rektořík a Přemysl Votava zabývali 5 hlavním oblastem nové verze:
- Produktivita a uživatelský komfort
- Ergonomické návrhy
- Model Based Definition + Výkresy
- Generativní design + Simulace
- NC programování
Návštěvníkům konference byly také připomenuty léty ověřené postupy v řízení projektů Přemkem Votavou, který tyto postupy přenesl do dnešní doby s použitím technologie Creo a Windchill i s ohledem na typy projektů (kusová výroba až malosérie/série). Součástí byly také nové možnosti řízení projektů, které sebou Creo a Windchill přináší.
O své zkušenosti s používáním PTC technologií a se spoluprací s AV Engineeringem se podělili zástupci společností:
- ABB
- MSV Systems Cz
- Linaplast
- Ingeteam
- Alváris Profile Systems
- Zetor Tractors
- Devro
Návštěvníci se dozvěděli praktické zkušenosti, náměty i tipy pro implementaci, provoz a další rozšiřování PTC softwarových technologií v jiných podnicích.
Mezi hosty také patřil Robert Opletal, zástupce společnosti PTC, který účastníkům představil důležitou roli rozšířené reality (AR) v dnešní době a ve své druhé přednášce kladl důraz na integraci PLM – MES a ERP systémů v podniku, což vede k vyšší produktivitě a efektivitě.
Druhý den konference SUPro 2022 proběhl ve znamení školení uživatelů a workshopů se zaměřením na tipy a triky k softwarům Creo a Windchill. Účastníci měli také možnost konzultovat své individuální potřeby s pracovníky technické podpory AV engineeringu.
Mezi novinku tohoto ročníku byla možnost vyzkoušení rozšířené reality v brýlích Hololens 2 s technologii Vuforia Studio a vzdálenou podporu servisu s pomocí brýlí RealWear a Vuforia Chalk.
Ze závěrů konference SUPro 2022 vyplývá, že potenciál PTC softwarových technologií Creo a Windchill není zdaleka vyčerpán a jejich používání českými konstruktéry a techniky bude přinášet i nadále hodnotu našim podnikům. Příležitosti, které přináší PTC platformy pro Internet věcí a AR jak v oblasti návrhu a výroby, tak v provozu a servisu výrobků jsou ve strojírenství natolik rozsáhlé, že zatím nelze ani odhadnout jejich hranice. Strategie digitálního vlákna vede strojírenské podniky cestou intenzivního využívání existujících dat a odbourávání bariér ve sdílení, tedy cestou efektivity, nízkých nákladů a časových úspor.
Celý organizační tým AV ENGINEERING děkuje všem za účast a těší se na setkání na SUPro 2023.
Redakčně kráceno ze zprávy na webu Aveng.cz.