Chytrá továrna společnosti Ericsson v texaském Lewisville se dočkala významného ocenění. Světové ekonomické fórum ji prohlásilo za globálního lídra čtvrté průmyslové revoluce. Chytrá 5G továrna ve Spojených státech amerických je jako „globální maják“ symbolem využívání moderních technologií, které mají pozitivní dopady na výkon zaměstnanců.
Továrna v Lewisville je prvním podnikem společnosti Ericsson, jenž získal prestižní ocenění od Světového ekonomického fóra. Od zahájení provozu na začátku loňského roku došlo za necelých 12 měsíců k 25 případům praktického využití technologií Průmyslu 4.0 ve výrobě. Ve srovnání s podobným provozem bez automatizace výroby a využití Průmyslu 4.0 zaznamenala automatizovaná továrna 5G v USA s připojenými roboty o 120 procent lepší výkon na zaměstnance a snížení manuální manipulace s materiálem o 65 procent.
Továrna je také synonymem ekologického provozu, když její provoz výrazně snižuje spotřebu energie, v porovnání s podobnými budovami až o 75 procent spotřebu vody a její provoz ze 100 % zajišťuje elektřina z obnovitelných zdrojů. Ericsson dbá na dodržování certifikací LEED Gold a LEED Zero pro inteligentní továrnu, čímž garantuje její ekologickou ojedinělost.
Ericsson investoval do nové generace továren, aby vytvořil přizpůsobený, udržitelný a propojený dodavatelský řetězec po celém světě. V USA Ericsson investoval více než 100 milionů USD do první chytré 5G továrny a její provoz slouží především zákazníkům Ericssonu v Severní Americe.
Ericsson také zavedl inteligentní výrobu nové generace prostřednictvím modulárního a flexibilního nastavení produkce v továrnách v Estonsku, Číně a Brazílii.
Digitální technologie, jako jsou 5G a IoT, nasazené v celé řadě průmyslových odvětví, mohou pomoci snížit globální emise uhlíku do roku 2030 až o 15 procent.