Tým z cardiffského závodu společnosti Panasonic Manufacturing vyrobil 80 prototypů dýchacích přístrojů, které pomáhají hospitalizovaným pacientům trpícím onemocněním COVID-19. Nouzový dýchací přístroj typu CPAP (s kontinuálním přetlakem v dýchacích cestách) společně navrhli lékař Rhys Thomas z nemocnice Glangwili v Carmarthenu a Maurice Clarke ze společnosti CR Clarke & Co. Zaměstnanci výrobního závodu Panasonic pak pracovali s maximálním nasazením, aby vyhověli žádosti velšské vlády a zajistili výrobu prototypů nutných ke schválení regulačním úřadem a ke klinickým zkouškám.
Zařízení získalo předběžné schválení regulačního úřadu pro léky a zdravotnické produkty, který spadá pod Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče. Úřad zodpovídá za regulaci veškerých léků a lékařských produktů používaných ve Spojeném království. V současnosti probíhají klinické zkoušky a závod Panasonic je připraven v případě potřeby vyrobit dalších 1000 jednotek.
Jednotky CPAP zajišťují pacientům s koronavirem přívod okysličeného vzduchu kontrolovaným přetlakem a pomáhají zvýšit hladinu kyslíku v krvi. Dýchací přístroj přispívá ke snížení počtu pacientů vyžadujících invazivní mechanickou ventilaci na jednotkách intenzivní péče.
Na zdokonalení konstrukce tohoto přístroje se podílely na čtyři stovky zaměstnanců závodu Panasonic a zajistilo se pořízení nezbytných součástek a výrobu. Tým složený ze zaměstnanců divize Mobile Solutions Business, která vyrábí odolné notebooky a tablety, a divize Home Appliance Division, vytvořil novou výrobní linku na jednotky CPAP během dvou dnů. Prototypy vyrobili a dodali během pouhých tří týdnů od přijetí žádosti o pomoc.
Zaměstnanci závodu Panasonic se zapojili také do celé řady dalších iniciativ s cílem pomáhat společnosti během koronavirové krize. Patří mezi ně splnění další žádosti velšské vlády o provedení zkoušek elektromagnetické kompatibility (EMC) a vyhotovení závěrečné zprávy pro nový oxymetr, který vyvinula University of South Wales za účelem měření hladiny kyslíku v krvi. Kromě toho vyrobili technici na 3D tiskárnách osobní ochranné pomůcky pro zdravotníky a společnost Panasonic věnovala mobilní počítačová zařízení Toughbook, aby pacienti v karanténě mohli lépe komunikovat s příbuznými.
Divize Panasonic Mobile Solutions Business podpořila také příslušníky záchranných sborů a klíčové pracovníky v celé Evropě. Společnost jim zajistila prioritní opravy a servis odolných mobilních počítačových zařízení Toughbook používaných při záchraně životů.
Více o společnosti Panasonic najdete na www.panasonic.com/global.